آرشیو گزارش ها [تعداد گزارش ها : 1660]

«فرنگیس»، کتابی در حوزه ادبیات مستند

«فرنگيس»، كتابي در حوزه ادبيات مستند

جواد کامور بخشایش با اشاره به اینکه «فرنگیس» را کتابی در حوزه ادبیات مستند می‌دانم، اظهار کرد: گونه‌ای از روایت که در آن تاریخ و ادبیات به موازات هم پیش می‌روند و دست نویسنده برای به‌کارگیری تخیل باز نیست. محدودیت‌هایی دارد و باید در چارچوب این محدودیت‌ها روایتش را بازگو کند. روایت خانم فتاحی هم شخصیت‌محور، هم پیرنگ‌محور و هم حادثه‌محور است، اما از مستندنویسی عدول می‌کند و به سمت تبدیل شدن به داستان پیش می‌رود.

متن کامل »

در ادبیات دفاع مقدس به فرم کلاسیک نزدیک شویم

در ادبيات دفاع مقدس به فرم كلاسيك نزديك شويم

فرامرز گرجیان در نشست رونمایی از کتاب «معجزه نزدیک است» گفت: در ادبیات دفاع مقدس لازم است به فرم کلاسیک نزدیک شویم. در حال حاضر بیشتر آثار دفاع مقدس در قالب خاطره‌گویی است. چقدر خوب بود که نویسنده‌ها به سمت و سوی رمان می‌رفتند. رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نیز تأکید دارند که این اتفاق بیفتد، چون رمان از قواعدی تشکیل شده که داستان را جذاب می‌کند.

متن کامل »

شهادت سردار سلیمانی به واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) شباهت داشت

شهادت سردار سليماني به واقعه كربلا و شهادت امام حسين (ع) شباهت داشت

پرستو قیاسوند عنوان کرد: شهادت سردار سلیمانی به‌نوعی به واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) شباهت داشت؛ از این حیث که خون شهید، جوش و خروشی در مردم پدید آورد. شهادت سردار سلیمانی، مسأله قدس و مقاومت را برای بسیاری از شاعران عرب به مسأله‌ای جدی تبدیل کرد.

متن کامل »

افزایش روایات مردمی، وحدت و انسجام اجتماعی را تقویت می‌کند

افزايش روايات مردمي، وحدت و انسجام اجتماعي را تقويت مي‌كند

جمال یزدانی در نشست نقد و بررسی «مجموعه روایت‌های مردمی از ایام شهادت سردارشهید حاج قاسم سلیمانی» مطرح کرد: ما برای روایت مردمی در حوزه‎های مختلف نیاز به تولید صد برابری داریم. با توجه به موقعیتی که از نظر راهبردی داریم و جنگ نرمی که درگیر آن هستیم، به شدت نیاز به تولیدات مردمی داریم. به واقع‌ اگر روایات مردمی را در حوزه‌های مختلف افزایش دهیم، وحدت و انسجام اجتماعی را تقویت می‌کند و فاصله نسلی را کاهش می‌دهد.

متن کامل »

«فرمانده در سایه» راز جنایت آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن حاج قاسم را معلوم می‌کند

«فرمانده در سايه» راز جنايت آمريكايي‌ها در به شهادت رساندن حاج قاسم را معلوم مي‌كند

حسین آشوری در آیین بررسی و رونمایی کتاب «فرمانده در سایه» درباره این کتاب  گفت: این کتاب، یک پرونده جنایی است و خواندن آن، راز جنایت آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن حاج قاسم را معلوم می‌کند. آمریکایی‌ها که همیشه، یا تقریبا همیشه از مواجهه مستقیم با ما پرهیز می‌کنند در مورد خاص حاج قاسم به طور خاص احتیاط را کنار می‌گذارند، خطر می‌کنند و هزینه‌های سنگین حذف مستقیم او را می‌پذیرند.

متن کامل »

شهید سپهبد حاج‌ قاسم سلیمانی باید به دنیا معرفی شود

شهيد سپهبد حاج‌ قاسم سليماني بايد به دنيا معرفي شود

حاج اکبر شیخ‌بابایی  اظهار کرد: حاج‌ قاسم در جنگ، نیروهای نظامی که مهم‌ترین مؤلفه برای جنگ به شمار می‌روند را از بین افرادی با ملیت، فرهنگ و زبان‌های مختلف در کشوری که غیر خودی است با حقوق اندکی به کار می‌گیرد و همه آن‌ها نیز ایشان را دوست دارند و در جنگ هم پیروز می‌شوند. باید چنین شخصیتی با این ویژگی‌ها به دنیا معرفی شود.

متن کامل »

نقش‌آفرینی شهروند آگاه در مسائل یکی از دستاوردهای خواندن این‌ کتاب است

نقش‌آفريني شهروند آگاه در مسائل يكي از دستاوردهاي خواندن اين‌ كتاب است

سعید زیبا کلام عضو (هیئت علمی دانشگاه تهران) گفت: یکی از دستاوردهای خواندن‌ کتاب «چگونگی علم؛ آنچه باید درباره علم بدانیم» این است که شهروند آگاه باید در مسائل حضور پیدا کند و نقش‌آفرین باشد.

متن کامل »

باید بدانیم تجربه زن پیش و پس از انقلاب چه تفاوت‌هایی دارد

بايد بدانيم تجربه زن پيش و پس از انقلاب چه تفاوت‌هايي دارد

احمد شاکری با اشاره به این‌که ادبیات از خاستگاه فوران تجربه شکل می‌گیرد اظهار کرد: باید بدانیم تجربه زن، پیش و پس از انقلاب چه تفاوت‌هایی باهم دارد که ما این تقسیم‌بندی را می‌پذیریم و انقلاب را نقطه تحول می‌بینیم. همچنین ما باید ضرورت‌های علمی و مقتضیات اجرایی را همزمان باهم درنظر بگیریم و یکی را فدای دیگری نکنیم.

متن کامل »

مدیریت بازاریابی باید رفتار مصرف‌کننده را تحلیل کند

مديريت بازاريابي بايد رفتار مصرف‌كننده را تحليل كند

سینا نعمت‌زاده در نشست معرفی و بررسی کتاب «رفتار مصرف‌کننده پیشرفته» با اشاره به اینکه مدیریت بازاریابی باید رفتار مصرف‌کننده را تحلیل کند، اظهار کرد: حتی باید دلایل این‌که چرا مصرف‌کننده یک رفتاری را کنار گذاشته است، بررسی شود. بنابراین باید دید در ذهن و نگرش او چه چیزی رخ می‌دهد؛ از همین منظر است که مدیریت بازاریابی و بررسی رفتار مصرف‌کننده اهمیت دارد.

متن کامل »

چاپ دیجیتال به صرفه‌ترین رسته چاپ است

چاپ ديجيتال به صرفه‌ترين رسته چاپ است

مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست «هم‌اندیشی چاپ و دیجیتال» ضمن بیان این که چاپ دیجیتال به صرفه‌ترین رسته چاپ است، اظهار کرد: ضروری است ویژگی‌های صنعت چاپ را به جامعه معرفی کنیم و بگوییم که چه باور داشته باشیم و چه نداشته باشیم آینده چاپ، دیجیتال خواهد بود. چاپ دیجیتال در حوزه چاپ، نشر و بسته‌بندی اهمیت زیادی دارد اما نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری است، زیرا در کشور ظرفیت بسیار خوبی در حوزه چاپ دیجیتال وجود دارد.

متن کامل »