فراخوان نخستين جشنواره ميراث مكتوب رضوي(ع) منتشر شد
22/12/1397 14:42

بنیاد امام رضا (ع) با همکاری موسسه خانه کتاب، دبیرخانه جایزه کتاب سال و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی(ع) را با هدف شناسایی آثار برتر، شامل کتاب، پایان نامه و مقاله با موضوع امام رضا(ع)، سیره و فرهنگ رضوی برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب، بر اساس فراخوان نخستين جشنواره ميراث مكتوب رضوي(ع) از پديدآورندگان، مترجمان، مصححان، ناشران و دانشجويان دعوت مي شود با مراجعه به تارنماي جايزه كتاب سال به نشاني (www.ketabsal.ir) و پر كردن كاربرگ مربوطه، آثار خود را به دبيرخانه اين جشنواره ارسال كنند.  

نخستين جشنواره ميراث مكتوب رضوي(ع) با هدف ايجاد جريان مستمر و پويا براي بسط و گسترش سيره و معارف رضوي در آثار مكتوب و بهره مندي از تجربيات و نظرات نخبگان حوزوي، دانشگاهي، فرهنگي و هنري در زمينه فرهنگ رضوي برگزار مي شود.

آثار ارسالي به اين جشنواره بايد طي سال هاي 1357 تا 1397 منتشر شده باشند و فقط كتاب هايي داوري و ارزيابي مي شوند كه داراي برگه اعلام وصول باشند. همچنين، موضوع آثار ارسالي بايد در سه حوزه تاليف، ترجمه و تصحيح به طور كامل درباره امام رضا(ع) باشند و آثاري كه يك يا چند فصل آن به موضوعات ديگر اختصاص داشته باشد از چرخه داوري كنار مي روند.

اين جشنواره شامل سه بخش كتاب، مقاله و پايان نامه است كه در بخش كتاب آثار در دو گروه كودك و نوجوان و بزرگسال با محورهاي معارف رضوي(سيره، سبك زندگي و احاديث)، زيارت، ادبيات داستاني (رمان، داستان و مجموعه داستان هاي كوتاه)، شعر نو و كلاسيك، هنر(نمايشنامه، فيلمنامه، معماري و هنرهاي تجسمي)، تاريخ و مردم شناسي بررسي مي شوند. همچنين در بخش مقاله، مقاله هايي كه در موضوعات يادشده طي سال هاي 1357تا1397به صورت چاپي يا الكترونيكي در مجلات علمي-پژوهشي، علمي-ترويجي و تخصصي منتشر شده باشند در اين جشنواره مي توانند شركت كنند.

همچنين، پايانه نامه هاي مقطع كارشناسي ارشد و دكتري دانشگاهي يا سطوح 3 و4 حوزوي كه در موضوعات  ياد شده تا پايان سال 1397 دفاع شده باشند، در اين جشنواره مي توانند شركت كنند.

علاقمندان مي توانند آثار خود را تا 31 خرداد 1398 به دبيرخانه جشنواره واقع در تهران، خيابان انقلاب اسلامي، خيابان برادران مظفر جنوبي، كوچه خواجه نصير، شماره 2، دبيرخانه جايزه كتاب سال  ارسال كنند  يا براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي 66966138 و 66966139 تماس حاصل نمايند.

آيين پاياني نخستين جشنواره ميراث مكتوب رضوي(ع) در آبان ماه سال 1398 همزمان با هفته كتاب در يزد؛ پايتخت كتاب ايران برگزار مي شود.