هويت‌سازي يكي از دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي در ايران است
17/11/1397 13:31

نیکنام حسینی‌پور گفت: هویت‌سازی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در ایران است. تولید آثار فراوان در حوزه انقلاب اسلامی حکایت از اهمیت فراوان انقلاب اسلامی دارد.

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب،  همايش ملي بعثت انقلاب به مناسبت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي  با همكاري موسسه خانه كتاب چهارشنبه( ۱۷ بهمن‌ماه)، در سالن همايش‌هاي ساختمان آرشيو ملي برگزار شد. در اين همايش تاريخ‌پژوهان و محققان حوزه مطالعات انقلاب اسلامي در قالب سه نشست تاريخ‌نگاري انقلاب، آسيب شناسي و دغدغه‌ها؛ چرايي انقلاب اسلامي و دلايل سقوط رژيم پهلوي و شخصيت‌هاي انقلاب اسلامي و تكاپوهاي فكري و فرهنگي، به ارائه مقالات خود خواهند پرداخت.نيكنام حسيني‌پور، مديرعامل موسسه خانه كتاب در اين همايش گفت: انقلاب اسلامي در حوزه گفتمان‌سازي گفتمان جديدي را در حوزه نظري و انديشه‌اي در جهان وارد كرد. توليد آثار فراوان در حوزه انقلاب اسلامي حكايت از اهميت فراوان انقلاب اسلامي دارد.

وي افزود: هويت‌سازي يكي از دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي در ايران است. نقش پايگاه‌هاي انقلاب اسلامي مانند مساجد در فرايند و شكل‌گيري انقلاب اسلامي نقش مهمي است و اكنون بايد با رويكرد نقادانه ميزان تاثيرگذاري اين پايگاه‌ها را مورد بررسي و ارزيابي قرار داد.

حسيني‌پور ادامه داد: ما بايد با ابزارهاي جديد مفاهيم انقلاب اسلامي را به نسل جوان منتقل كنيم. هم اكنون نيز خانه كتاب آمادگي فعاليت در حوزه كتاب‌شناسي انقلاب اسلامي را با دست‌اندركاران همايش دارد. خانه كتاب از باب خدمت توجه به پژوهش در حوزه مطالعات انقلاب اسلامي طبق نظر معاون فرهنگي وزير ارشاد با اين همايش همكاري كرد و انشاءلله مجموعه مقالات اين همايش را چاپ خواهد كرد.

همايش ملي بعثت انقلاب با همكاري و همياري مشترك موسسه تاريخ و فرهنگ ديار كهن، موسسه خانه كتاب، پژوهشكده اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملي و معاونت پژوهش و آموزش سازمان‌ تبليغات اسلامي هم‌اكنون در حال برگزاري است.